سه راهکار برای شادی در محل کار

سه راهکار برای شادی در محل کار | برای شاد بودن و نتیجتا رضایت داشتن از محیط کار و خود کار و حرفه ای که داریم، توصیه های زیر کمک زیادی به شما خواهد کرد. توصیه اول: همیشه خودتان را به سمت چشم انداز های بلندمدت حرکت دهید خیلی ها هستند که که به دلیل...
تاریخ انتشار: سه شنبه، ٢٩ خرداد ٩٧

سه راهکار برای شادی در محل کار | برای شاد بودن و نتیجتا رضایت داشتن از محیط کار و خود کار و حرفه ای که داریم، توصیه های زیر کمک زیادی به شما خواهد کرد.

توصیه اول: همیشه خودتان را به سمت چشم انداز های بلندمدت حرکت دهید

خیلی ها هستند که که به دلیل داشتن اهداف و خواسته های محدود و کوتاه مدت، اغلب اوقات در حال درجا زدن و عقب افتادن از دیگران هستند درحالی که اگر چشم اندازهای بلندمدت و بلند نظرانه ای را دنبال کنند به طور حتم موفق تر خواهند بود. تجربه ثابت کرده که متمرکز شدن بیش از حد روی مسائل و موارد جزئی و اضطراری شاید در کوتاه مدت بعضی از مشکلات افراد و کارکنان سازمان را حل کند؛ اما در بلندمدت باعث درجا زدن آنها و دور شدنشان از آرمان ها و پیشرفت خواهد شد. بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که بدون داشتن برنامه و چشم انداز بلندمدت هیچ گاه نمی توانید به پیشرفت های بزرگ دست یابید.

توصیه دوم: توفان ذهنی در محل کار فراموش نشود

یکی از الزامات رسیدن به احساس شادی در محل کار، داشتن توفان ذهنی و باز کردن ذهن به روی ایده های نو و بدیع است. اگر می خواهید به یک فرد موفق و زبده در محل کارتان تبدیل شوید همیشه یک خودکار و چند ورق کاغذ در کنارتان داشته باشید تا به محض اینکه ایده و فکری به ذهن تان خطور کرد آن را یادداشت کنید و به طور متناوب آنها را مرور کنید؛ چرا که از میان همین یادداشت هاست که ایده های بزرگ و پیروزی آور نمایان می شود. شادکاران موفق کسانی هستند که به ایده هایی که از توفان های مغزی شان تراوش کرده اند، اجازه جولان دادن و عرض اندام می دهند و بهترین آنها را به ارزش های کاری و حرفه ای خود تبدیل می کنند. تجربه ثابت کرده که همین ایده ها و نکات هستند که پس از تبدیل شدن به ارزش ها، اهداف کاری مدیران و کارمندان شاد و با روحیه را شکل می بخشند و آنها را از سایر کارکنان و مدیران متمایز می سازند.

توصیه سوم: اهداف شخصی و کاری تان را مکتوب کنید

یکی از مشکلات بسیاری از کارمندان و حتی مدیران این است که به طور کلی اهداف مشخصی در کار و حتی زندگی شان ندارند و در نتیجه تلاش ها و فعالیت هایشان غالبا بی ثمر باقی می ماند. برای اجتناب از این حالت لازم است که افراد اهداف و خواسته هایشان را روی کاغذ بنویسند و آنها را به طور مرتب مورد بازبینی و کنترل قرار دهند. برایان تریسی بزرگ در این مورد می گوید: لازم است که هر کارمندی به مدت ۳۰ روز، هر روز اهداف کاری اش را روی کاغذ بنویسد و آن را در محل کارش در معرض دید خود قرار دهد، با ادامه یافتن این عمل در روزهای متمادی، آن اهداف به بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های کاری افراد تبدیل خواهد شد و آنها هیچ گاه چیزهایی را که در ذهن شان حک شده است، فراموش نخواهند کرد.منبع: خبربان