آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۳۰
کرج؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اختصاص سه هزار هکتار زمین برای توسعه شهرک های صنعتی این استان خبرداد.به گزارش خبرنگار مهر، جلسه تبیین جایگاه سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان البرز و گرامیداشت روز صنعت ومعدن عصر امروز با حضور فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)،معاون استاندار البرز و رییس سازمان بسیج مهندسین کشور در سالن اجتماعات سپاه استان برگزار شد.

هیربد معصومی در این نشست اظهار کرد: استان البرز بر اساس آمارهای رسمی 13 درصد صنایع کشور را در خود جای داده و بخش عمده ای از مراکز تحقیقاتی کشور را در خود دارد.

این مسئول افزود: بسیاری از بخش های صنعتی وکشاورزی ما نیاز به بازتعریف ونگرشی نو دارد ودر این میان استان البرز می تواند با بهره گیری از مراکز تحقیقاتی وتوان بالای مهندسین در این حوزه پیشگام باشد.

وی ادامه داد: با توجه باتاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه مراکز دانش بنیان می توان در این استان به سمت ایجاد اشتغال در این خصوص حرکت کرد و بر اساس آمارها هزینه اشتغال در صنایع دانش بنیان به مراتب نسبت به سایر صنایع کمتر است.

معاون امور عمرانی استانداری البرز از اختصاص 3 هزار هکتار زمین برای توسعه شهرک های صنعتی خبرداد و گفت: با پیگیری های استاندار البرز و تلاش مجموعه استان این امید را داریم تا 800 هزار شغل جدید در استان ایجاد شود.

وی وجود بسیج مهندسین را یک فرصت برای استان برشمرد و گفت: در این سالها اثرات وبرکات بسیج سازندگی را در کشور به عینه دیده ایم وخوشحالم که با تخصصی تر شدن این بخش می توان مشکلات مبتلابه حوزه صنعت را به شکل ریشه ای تر بررسی و برای مرتفع کردن موانع تولید واشتغال گام برداشت.

وی با دعوت از جامعه بسیج مهندسین صنعتی برای حضور در جلسات شورای فنی وکارگروه های مرتبط با حوزه صنعت گفت: این توان می تواند کمک حال سازمان صنعت،معدن وتجارت استان باشد و امیدوارم هم افزایی که دوستان در اهداف خود عنوان کرده اند به زودی محقق شود.

فرمانده سپاه امام حسن (ع) استان البرز در این جلسه با اشاره به تخصصی شدن بسیج مهندسین و تفکیک آن این اقدام را بسیار راهگشا دانست و گفت: به طور حتم بسیج مهندسین صنعتی می تواند با رویکردی جدید ونگاهی تخصصی به حوزه های مختلف صنعت گره گشای مشکلات امروز واحدهای تولیدی و صنعتی کشور باشد.

سردار استاد حسینی افزود: بخشی ازواحدهای صنعتی ما به واسطه موانع ومشکلات خرد وکوچک از چرخه تولید بیرون مانده اند و می توان با بررسی مشکلات وارایه راهکار آنها را به عرصه تولید وسازندگی کشور بازگرداند.

وی ادامه داد: بسیج مهندسین می تواند به عنوان بازویی توانا برای بسیج سازندگی عمل کند و در سال همدلی و همزبانی منشا اثرات خیر برای کشور باشد.

فرمانده سپاه استان البرز بیان کرد:در خیلی از استان های کشور حضور بسیج اثر بخشی بالایی داشته وکمک کرده تا ظرفیت های خالی و راکد موجود به کار بیفتد و خیلی ازموانع تولید واحدهای کوچک و بزرگ مرتفع شود .من معتقدم می توان این تجربه خوشایند را در استان البرز واز طریق پتانسیل بالای مهندسین به خوبی محقق کرد.

استاد حسینی با اشاره به فعالیت 3100 واحد صنعتی دراستان البرز و وجود شهرک های صنعتی متعدد گفت: به طور حتم در بخشی از این صنایع مشکلاتی وجود دارد که با ورود و کمک بسیج مهندسین قابل حل است و من افق روشنی را برای این تشکل وکارکردهایش متصور هستم.

رییس سازمان بسیج مهندسین کشور دیگر سخنران این جلسه بود.

علی فضلوی با بیان اینکه از دوسال پیش وبا تعریف ماموریت های جدید بسیج مهندسین به سمت تخصصی تر شدن رفته است گفت:بسیج مهندسین صنعتی با تفکیک حوزه های تخصصی و به کارگیری تجارب فعالان خود می تواند خدمات شایسته ای به صنعت کشور کند و در این میان استان البرز با وجود واحدهای صنعتی گسترده می تواند به استانی نمونه تبدیل شود.

وجود 10هزار واحد تولیدی تعطیل در کشور

وی افزود: در حال حاضر 6200 واحد صنعتی و تولیدی تعطیل در بافت شهرک های صنعتی و 10 هزار واحد در کل مناطق کشور داریم و این مساله می تواند انگیزه خوبی برای مهندسین بسیجی باشد تا به طور تخصصی موانع تولید و فعالیت آنها را پایش کنند و برای رفع مشکلات آنها راه حل بدهند.

رییس سازمان بسیج مهندسین کشور ماموریت های جدید ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان در دیدار با جامعه بسیج مهندسین چهار محورکلینیک صنعت،فعال سازی صنایع راکد،تقویت تولید داخل به جای واردات غیر ضروری و تقویت صنایع تبدیلی و کوچک را به عنوان ماموریت های جدید این سازمان عنوان نمودند و این موضوع می تواند با دقت نظر جامعه مهندسین بسیجی گره گشای حجم زیادی از مشکلات کشور و کاهش وابستگی ها و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۹

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، ناصر اسکندری در مراسم تبیین جایگاه سازمان بسیج مهندسین صنعتی در استان البرز که عصر امروز در محل سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز در حوزه صنعت برق تلفات زیادی داشته است.

وی با اشاره به اینکه حرکت جهادی کاهش تلفات برق در استان البرز در پیش گرفته است، افزود: البرز بالاترین میزان تلفات ناشی از برق به میزان 20 درصد را از آن خود کرده است.

وی با تاکید داریم در طرح جهادی کاهش تلفات برق این آمار با کاهش 8درصدی به 12 درصد برسد، خاطرنشان کرد: استان البرز استان تازه تاسیس ولی در کل ریشه داری است که خوشبختانه محدودیت های پیشین سرمایه گذاری در این منطقه از میان رفته است.

مدیرعامل شرکت برق البرز با بیان اینکه امید است استان البرز به عنوان پایلوت مصرف و استفاده از انرژی نو در کشور در نظر گرفته شود، تصریح کرد: کشور ایران و استان البرز در بخش انرژی خورشیدی پتانسیل بالایی دارد.

اسکندری با اشاره به اینکه حرکت بسیجی برای استفاده از انرژی نو غیر قابل انکار و به طور قطع تاثیرگذار است، افزود: سال آینده بزرگترین کنفرانس علمی مهندسی برق در البرز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بالاترین یافته های علمی حوزه برق در این کنفرانس مطرح می شود، اظهار داشت: البرز میزبان 2 هزار نفر از فعلان این بخش در این کنفرانس می شود.

انتهای پیام/ ی

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۸

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، هیربد معصومی در مراسم تبیین جایگاه سازمان بسیج مهندسین صنعتی در استان البرز که عصر امروز در محل سپاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، اظهار داشت: ورود بسیج به میدان صنعت یک فرصت طلایی است.

وی با بیان اینکه باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم، افزود: برنامه ششم توسعه استان البرز در حال تدوین است و در نظر داریم از ظرفیت بسیج سازندگی در این برنامه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید حضور بسیج سازندگی را در کارگروه های مختلف در سطح استان البرز شاهد باشیم چرا که این مهم سبب هم افزایی می شود، افزود: دشمنان با تبلیغات فراوان در نظر دارند به مردم تلقین کنند سرنوشت آن ها در گرو مذاکرات و تحریم ها است.

معاون استاندار البرز با تاکید بر اینکه باید خط قرمزهای مقام معظم رهبری در هر شرایطی حفظ شود، خاطرنشان کرد: ستون فقرات اقتصاد، تولید است که تولید داخلی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی بهبود و توسعه پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه باید تجدید نظری در برنامه های صنعتی و کشاورزی کشور داشته باشیم، تصریح کرد: 13درصد از صنایع کشور در استان البرز است که این مهم فرصت مغتنمی برای مردم این استان محسوب می شود.

معصومی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر توجه به شرکت های دانش بنیان دارند چرا که این شرکت ها سود آوری بالایی برای کشور دارند، تصریح کرد: در نظر داریم 3 هزار هکتار برای توسعه به شهرک های صنعتی افزوده شود.

وی با اشاره به اینکه این توسعه سبب ایجاد 800 هزار فرصت شغلی در استان البرز می شود، بیان کرد: استان البرز به طور جدی بحث توسعه صنعت و خروج صنعت از رکود را در پیش گرفته است.

انتهای پیام/ ی

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۷

طرح ملی«پایش گاز رادون»به صورت آزمایشی در البرز اجرا می شود

کرج ؛ برای نخستین بار در کشور طرح ملی پایش گاز رادون در ساختمان های مسکونی استان البرز به صورت آزمایشی اجرا می شود.به گزارش خبرنگار مهر، همایش «طرح ملی پایش گاز رادون در ساختمان های مسکونی» ظهر امروز، چهارشنبه برای نخستین بار در کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی و با حضور رییس مرکزسلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی، مدیرکل حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی کشور، مسئولان استانی و کارشناسان بهداشت استان در دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

رییس مرکزسلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی گفت: گاز رادون در سراسر دنیا و در تمام منازل وجود دارد در این زمینه باید کارهای پیشگیرانه انجام داد تا عوارض آن به حداقل برسد.

خسرو صادق نیت با اشاره به اینکه طرح کنترل و پایش گاز رادون از حدود ۱۰ سال پیش در ۳۲ کشور جهان آغاز شده، اظهار داشت: در ایران مقابله با این گاز به صورت پایلوت اجرا شده است.

وی در ادامه گازون رادون را عامل بیماری سرطان ریه اعلام کرد و گفت: گاز رادون که از درون زمین به داخل واحدهای مسکونی و محل کسب و کار نفوذ می کند.

افزایش آگاهی مردم نسبت به عوارض گاز رادون ضروری است

صادق نیت اضافه کرد: راه های کنترل گاز رادون در محل زندگی ضروری است به همین منظور این طرح با کمک سازمان انرژی اتمی کشور برای ارتقای سلامت مردم اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۲ هزار نفر در کشور آلمان بر اثر عوارض ناشی از گاز رادون جان خود را از دست می دهند، گفت: در ایران آمار دقیقی از عوارض گاز رادون و بیماری های ریوی وجود ندارد.

رییس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت و درمان ابراز ااضافه کرد: امیدواریم با اجرا شدن طرح ملی پایش گاز رادون در استان البرز بستر لازم برای گسترش این طرح در کشور فراهم شود.

در ادامه این همایش دکتر محمدرضا کاردان مدیرکل حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی کشور اولین قدم برای کاهش اثرات گاز رادون را افزایش آگاهی در این رابطه دانست و اظهار کرد: باید توزیع فراوانی گاز رادون در مناطق مختلف کشور بررسی شود.

این مسئول در ادامه اهمیت اقداماتی که موجب ارتقای سلامت مردم و کاهش اثرات ناشی از عوارض این گاز می شود، را ضروری عنوان کرد و گفت: وجود مراکز مهم تحقیقاتی و علمی در کلانشهر کرج موجب شده است که برای اولین بار این طرح به صورت پایلوت در البرز اجرا شود.

مدیرکل حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی کشور در پایان گفت: سرطان ریه بعد از مصرف دخانیات دومین عامل مرگ و میر در کشور است.

گاز رادون از درون زمین و از طریق درزها وارد منازل می شود

در ادامه ای همایش یزدان جعفر صالحی کارشناس مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت کشوری است، گفت: کارشناسان ابزار نمونه برداری را درب منزل به شهروندان تحویل می دهند و پس از شش ماه این ابزار نمونه بازخوانی می شود.

به گفته این مسئول گاز رادون از درون زمین ممکن است از طریق درزها و شکاف ها وارد منازل شود که برای سلامتی زیان آور است.

وی امکان پیشگیری از گاز رادون به دورن منازل را مستلزم آموزش و آگاهی شهروندان دانست و گفت: در اجرای این طرح، درزهایی که در پایه واحدهای مسکونی وجود دارد مسدود می شود تا از نفوذ گاز رادون خاک به داخل منازل جلوگیری شود.

وی گفت: یکی دیگر از راه های پیشگیری از عوارض گاز رادون، حفاری چاه هایی در سطح همکف واحدهای مسکونی است.

گفتنی است رادون گازی سرطان زا است که از خود ذرات آلفا می‌تاباند و تنفس آن بسیار خطرناک است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۶

اتاق فکر کمک به صنعت در استان البرز تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار عالی استاد حسینی در مراسم تبیین جایگاه سازمان بسیج مهندسین صنعتی در استان البرز که عصر امروز در محل سپاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز از ظرفیت و پتاسیل بالایی در بخش صنعت برخوردار است.

وی با بیان اینکه در گذشته بسیج مهندسین عمران، صنعت و کشاورزی به صورت یک جا بود اما در حال حاضر به صورت جدا به فعالیت خود ادامه می دهند، افزود: خوشبختانه هر یک منشاء خیری برای کمک به دولت هستند.

فرمانده سپاه البرز با اشاره به اینکه می توان از بانک های در اختیار برای بهبود بخشیدن صنعت استان استفاده کرد، افزود: باید رایزنی های لازم با برخی ادارات از ظرفیت آنها در راستای بهبود بخشیدن به شرایط فعلی صنعت و تولید استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه برای اینکه تولید از وابستگی نجات پیدا کند راهی جز تکیه بر تولید و توان داخلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تولید کشور خوابیده و باید از این خواب با تکیه بر توانمندی های داخلی بیدار شود.

استادحسینی با تاکید بر اینکه سازمان بسیج سازندگی سال گذشته در بخش کشاورزی 3 هزار شغل ایجاد کرد، تصریح کرد: باید کارگاه های کوچک صنعتی نیز فعال و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد کلان نیز مورد نیاز است و باید کلان نگر بود اما این امر سبب نمی شود نسبت به صنایع کوچک نیز بی تفاوت باشیم، گفت: راه برون رفت از رکود صنعت باید با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری، همکاری و هم فکری ارگان های مختلف، بسیج و سازمان صنعت ومعدن تبیین و مشخص شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه از پتانسیل بالای بسیج به خوبی استفاده نشده است، گفت: باید اتاق فکر برای کمک به صنعت در استان البرز تشکیل شود.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به اینکه باید به توانمندی های داخلی اعتماد داشت، بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور را بهبود ببخشیم.

انتهای پیام/

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۵

کلینیک صنعت در استان البرز تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی فضلوی در مراسم تبیین جایگاه سازمان بسیج مهندسین صنعتی در استان البرز که عصر امروز در محل سپاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، اظهار داشت:سازمان بسیج مهندسین ماموریت های ویژه ای دارد که هر یک را به نحو احسن انجام می دهد.

وی با بیان اینکه البرز یکی از استان های نمونه از حیث همکاری با سازمان است، افزود: سازمان بسیج مهندسین همانند سایر اقشار وظیفه عمومی جذب و پوشش حداکثری اعضا را برعهده دارد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین با تاکید بر اینکه در راستای ساماندهی، مسائل آموزشی و تربیتی می توانیم بهترین پوشش را برای اعضا داشته باشیم، خاطرنشان کرد: طبق بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری باید در مسئله بحرانی تولید به دولت کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه بدون پشتوانه مردمی مشکلات موجود در بخش تولید برطرف نمی شود، تصریح کرد: 6 هزار و 200 واحد صنعتی تعطیل در شهرک های صنعتی کشور وجود دارد.

فضلوی با بیان اینکه تعداد واحدهای صنعتی تعطیل در کل استان های کشور و فارغ از شهرک های صنعتی به 10 هزار واحد می رسد، گفت: این امر از نظر آماری درصد بالایی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخش قابل توجهی از ظرفیت اقتصادی کشور تعطیل مانده است، اظهار داشت: باید با همکاری همه جانبه سازمان صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و سایر موسسه های مردم نهاد بتوان این معضل را در کشور برطرف کرد که این مهم با در اختیار گرفتن سرمایه بخش خصوصی، مردم و بانک های در اختیار فراهم انجام می شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین با تاکید بر اینکه باید کلینیک صنعت در استان البرز و سایر استان های کشور راه اندازی شود، افزود: در این کلینیک باید همه ارگان ها با توجه به ساختار وجودی خود حضور فعال داشته باشند.

وی با بیان اینکه کلینیک صنعت باید توسط بخش خصوصی و اعضای بسیج مهندسین که در کار خود خبره هستند تشکیل شود، خاطرنشان کرد: امید است این مهم مورد توجه و حمایت کلیه مسئولان قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به مبحث مهم صنایع راکد و بحران زده نیز توجه ویژه داشت، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری صنایع راکد به نوعی خط مقدم جبهه در زمان کنونی است.

فضلوی با بیان اینکه جایگزینی تولید داخل به جای واردات غیرضروری و پرداختن به صنایع تبدلی و کارگاه های کوچک بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: باید توانمندی های داخلی به خوبی شناسایی شوند تا خلاءهای موجود کشور توسط با این توانمندی ها پر شود.

وی با بیان اینکه در زمان 8 سال دفاع مقدس علی رغم اینکه تحریم های همه جانبه کشور راتحت فشار قرار داده بود اما به همت اراده جوانان و مردم، پیروز از این میدان نبرد بیرون آمدیم، اظهار داشت: امید است این عزم ملی در زمان حاضر نیز بیش از پیش به کار گرفته شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین با تاکید بر اینکه هجمه فرهنگی زیادی بر کشور وارد شد که علی رغم وجود موفقیت ها اما همچنان درگیر آن هستیم، گفت: آخرین حربه دشمن جنگ اقتصادی است که با تکیه بر تولید و توان داخلی این نقشه نقش برآب می شود.

انتهای پیام/ج

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۴

عضو شورای شهر: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد احداث شد

کرج؛ عضو شورای شهر ، شهر جدید هشتگرد از احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد و اتصال آن به شبکه فاضلاب شهری خبر داد.اصغر آقایی در گفت وگو با مهر به معضل جدی کمبود آب در شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: «دبی» آبی که برای منطقه تعریف شده کم است، از طرفی سطح بارندگی ها نیز پایین آمده به همین منظور چاه های آب خشک شده و با کمبود آب مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه طبق آمار، جمعیت مسکن مهر در سالهای آتی بیشتر خواهد شد، گفت: با اتمام پروژه های مسکن مهر و راه اندازی مترو جمعیت شهر جدید هشتگرد چندین برابر خواهد شد.

عضو شورای شهر شهرجدید هشتگرد در ادامه افزود: با تلاش استاندار و شرکت آب و فاضلاب استان البرز در رفع معضلات کمبود آب، دو برنامه کوتاه مدت و میان مدت پایه ریزی شده است. در برنامه کوتاه مدت مقرر شد تا چند چاه عمیق برای تامین آب شهر حفر شود.

وی ادامه داد: این چاه های آب اکنون احداث شده است. دو مورد از چاه های احداث شده در جنوب شهر قرار دارد که آزمایش پمپاژ آن در حال انجام است. در شمال شهر نیز یک نمونه چاه دیگر احداث و عملیات حفاری آن انجام شده است و قابل بهره برداری است.

وی با توضیح برنامه میان مدت آبرسانی به شهرجدید هشتگرد، گفت: جلسه ای با سازمان آب و فاضلاب البرز برگزار کردیم در این نشست موافقت های اولیه مبنی بر برداشت مقداری از آب سد طالقان به عنوان حق آبه شهر و منطقه ساوجبلاغ انجام شد؛ اما هنوز مجوز بهره برداری از این سهمیه به ما داده نشده است این اقدام نیاز به احداث یک تصفیه خانه آب شرب دارد تا بتوان آب دریافتی از رودخانه طالقان را به آب آشامیدنی تبدیل کرد.

تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد برای جمعیت 50 هزار نفری تعبیه می شود

آقایی با بیان اینکه باید در اعتبارات استانی یا ردیف بودجه شرکت آب و فضلاب استان البرز، بودجه ای برای احداث این تصفیه خانه تعریف شود، گفت: اگر مجوز بهره برداری از آب سد طالقان به شهر جدید هشتگرد داده شود، این کار قابل انجام نیست؛ زیرا در ابتدا باید تصفیه خانه تبدیل آب شرب احداث شود.

عضو شورای شهر جدید هشتگرد از احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد خبرداد و افزود: در ضلع جنوبی شهر که محل جمع آوری فاضلاب در آن ناحیه است ، این تصفیه خانه احداث و به شبکه فاضلاب شهر نیز متصل شده است.

وی در خصوص روند اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد گفت: کار ابنیه این تصفیه خانه به اتمام رسیده است. از نظر تجهیزات این تصفیه خانه برای جمعیت 50 هزار نفرفراهم شده است اما طبق نظر کارشناسان طرح، ابنیه آن برای رشد جمعیتی یک صد هزار نفررا نیز قابل گسترش است.

عضو شورای شهر شهرجدید هشتگرد در پایان گفت: در این تصفیه خانه قابلیت برگشت به شبکه توزیع آبیاری شهری تعبیه شده است و با کاربرد آن، کمتر از آب شرب شهری برای آبیاری ها استفاده می شود.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۳

رئیس هیئت کاراته البرز برای دومین دوره پیاپی در سمت خود ابقا شد

کرج ؛ دومین مجمع انتخاباتی هیئت کاراته استان البرز با حضور نایب رئیس فدراسیون کاراته و مدیرکل ورزش و جوانان البرز صبح امروز برگزار و محمد اکرمی برای دومین دوره پیاپی رئیس هیئت کاراته البرز شد.به گزارش خبرنگار مهر در این مجمع و پس از اعلام برنامه های دو کاندیدا در نهایت محمد اکرمی با آرای کامل اعضاء و اخذ ۱۹ رای برای دومین دوره پیاپی به عنوان رئیس هیئت کاراته البرز برای یک دوره چهارساله انتخاب شد.

مرتضی ایرانمنش دیگر کاندیدای احراز این پست بود که موفق به کسب رای از اعضای حاضر در این مجمع نشد.

در این مجمع نایب رییس فدراسیون کاراته کشور با بیان اینکه البرز یکی از استان های مهم و اثر گذار این رشته محسوب می شود گفت: همدلی و یکپارچگی موجود در میان خانواده کاراته البرز موجب شده این ورزش در این استان نوپا در مسیر درستی حرکت کند و جایگاه بالایی برای البرز رقم بخورد.

احمدشقاقی افزود: اثرگذاری کاراته کاهای البرزی در تیم های ملی مورد اذعان همه فعالان این ورزش است و ما انتظار داریم این هیئت ورزشی در سایه ثبات و آرامشی که بر آن حاکم است به سمت بهتر شدن و رشد بیشتر گام بردارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز گفت: کاراته یکی از رشته های موفق ورزشی البرز در سالهای اخیر بوده و عملکرد خوب هیئت در کسب این جایگاه قابل تقدیر است.

رضا گل محمدی افزود: در جایگاه ملی کاراته البرز مقام بالایی کسب کرده است .با این حال این توقع را داریم که در عرصه بین المللی عملکرد بهتری شاهد باشیم و حضور پرنگ تر ورزشکاران این استان در تیم های ملی رقم بخورد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۲

امسال با شرایط بهتری لیگ فوتسال را آغاز می کنیم

کرج ؛ مدیرعامل باشگاه مقاومت البرز گفت: لیگ برتر امسال را با شرایط بهتری نسبت به فصل قبل آغاز خواهیم کرد.محمد خالقی در گفتگو با مهر اظهار کرد: تاکنون ۱۰ بازیکن شامل ۵ نفر از لیگ برتر و ۵ بازیکن ازدسته یک کشور جذب کرده ایم و در مقابل ۸ بازیکن هم از این باشگاه جدا شده اند.

وی افزود: به نظر کادر فنی امسال تیمی بهتر برای حضور در لیگ برتر بسته شده و شرایط متعادل تری نسبت به سال گذشته برای مقاومت رقم خورده است.

وی با اشاره به اردوی آماده سازی این تیم در استان گیلان گفت: در مدت یک هفته حضور در شهر چمخاله گیلان تمرینات منظم و خوبی برگزار شد و چند بازی دوستانه با تیم های منتخب و لیگی گیلان انجام شد و در مجموع اردوی مفیدی برای بالا رفتن سطح آمادگی تیم بود.

مدیرعامل باشگاه مقاومت البرز از تشکیل تیم های پایه ای باشگاه و حضور در مسابقات کشوری خبر داد و گفت: تیم های امید، جوانان و نوجوانان مقاومت با هدف پشتوانه سازی برای این تیم تشکیل شده است و درصددیم با بهره گیری از استعدادهای البرزی این تیم را برای سال های آینده به نوعی بیمه کنیم.

خالقی به آخرین وضعیت کمک شهرداری کرج به تیم مقاومت اشاره کرد و گفت: پس از ایراد قانونی که شورای شهر به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی گرفت لایحه از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج تدوین و به شورا ارسال شده است و امید داریم با نگاه مثبت اعضای شورای شهر کرج این کمک مالی در آستانه لیگ برتر به این باشگاه تزریق شود.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۱۹۲۱

البرز پایلوت کشوری پایش گاز رادون می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا استان البرز، صبح امروز همایش استانی طرح ملی پایش گاز رادون با مشارکت وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی کشور و دانشگاه علوم پزشکی البرز با هدف شناسایی و سنجش میزان گاز رادون در کشور و مداخله و ارائه راهکارهای لازم در خصوص کنترل و کاهش اثرات این گاز در سالن ابن سینا با حضور مسئولین مرکزسلامت محیط کار وزارت بهداشت ، مرکز حفاظت از اشعه سازمان انرژی اتمی کشور و دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

حمید درفشی با اشاره به اینکه گاز رادون به صورت طبیعی در پوسته زمین وجود دارد و از طریق خاک، آب و هوا منتقل می شود، اظهار داشت: این گاز در همه دنیا وجود دارد و یکی از عوامل سرطان ریه بشمار می رود ولی باید برای کاهش خطرات ناشی از این گاز، میزان آن درنقاط مختلف کشور سنجیده شود تا بتوانیم برنامه ریزی صحیحی برای کنترل آن داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه این طرح ملی برای اولین بار در استان البرز به صورت پایلوت به اجرا در می آید، تصریح کرد: در شروع طرح برای هزار خانوار در هزار نقطه از استان، دستگاه های دقیق و پیشرفته سنجش میزان گاز رادون برنامه ریزی شده است که انتظار می رود پس از اتمام این سنجش، نتایج جامع و موثری برای کاهش و کنترل خطرات این گاز برنامه ریزی شود.

درفشی افزود: طرح پایش گاز رادون ، طرح بسیار مهم برای کشور است چرا که یکی از اقدامات مهم در راستای کاهش سرطان ریه در کشور می شود.

وی خاطرنشان کرد: امید است دانشگاه علوم پزشکی البرز بتواند با بهره گیری از تمام توان مدیریتی و اجرایی خود طرح پایش گاز رادون را با توجه به شرایط جغرافیایی ویژه و تراکم جمعیتی خاصی که استان البرز دارد، به مرحله ی اجرا برساند.

انتهای پیام/ ی